KTMC

Labradoritas

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:
Labradorito pavadinimas kilo iš vietovės Kanadoje, kurioje labradoritas buvo surastas. Tai lauko špatams priklausantis akmuo, nuostabus, paslaptingo grožio akmuo. Cheminė formulė - (Ca,Na)(Al,Si)4O8. Jo grožis atsiskleidžia tik žiūrint tam tikru kampu, kai neišvaizdus tamsus akmuo ima švytėti. Šis spalvotas švytėjimas vadinamas šilerio efektu (labradorasencija - labradorescence) – akmuo švyti mėlyna, žalsva, žydra ir netgi gelsva ir oranžine spalvomis. Panašus šilerio švytėjimas yra būdingas ir kitiems lauko špato grupės mineralams: saulės bei mėnulio akmeniui. Švytėjimą sukelia intarpai kristalo viduje. Kietumas pagal Moso skalę: 6-6.5.
Raktiniai žodžiai: Išmintis, intuicija, ramybė, vaizduotė, apsauga, jėga
Zodiako zenklas:

Geriausias Šauliui, Liūtui ir Skorpionui. Tinka Svarstyklėms, Ožiaragiui, Vandeniui, Žuvims. Siejamas su skaičiais 6 ir 7, taip apt su Mėnuliu ir Uranu.

Kristalo forma: Triklininė
Akmens spalva: Akmuo švyti mėlyna, žalsva, žydra ir netgi gelsva ir oranžine spalvomis
Radimvietės: Kanadoje, Rusijoje, Niufaundlende, Madagaskare. Labradorito mėlyna, pusiau permatoma atmaina, randama tik Suomijoje vadinama spektrolitu
Ezoterinės savybės:

Akmuo suteikia stiprią apsaugą, kantrybės, ištvermės, padeda įžvelgti savo iliuzijas, atskirti jas nuo tikros situacijos. Žmonėms, kurie nuolat kažką atidėlioja, labradoritas suteikia energijos pradėti ir pabaigti net itin nemalonias užduotis, taip pat labradoritas nuramina pernelyg aktyvų protą ir konfliktines, nerimą keliančias mintis. Labradoritas naudingas žmonėms, kurių darbas yra susijęs su naujų žinių perdavimu kitiems, mokymu ir aiškinimu. Tai jėgos akmuo, stiprina intuiciją. Padeda išreikšti savo originalumą, ramina pyktį ir stresą, padeda nugalėti neveiklumą ir neryžtingumą, atsikratyti prisirišimo prie praeities, padeda bendrauti su kitais bei gerina miegą. Padeda stiprinti savigarbą, savo gebėjimų pajautimą. Taip pat skatina kūrybiškumą, originalių idėjų pritaikymą spręsti įsisenėjusioms probemoms. Labradoritas puikus beislaikančiųjų dietos akmuo, nes skatina metabolizmą. Siekiant karjeros skatina koncentraciją, ištvermę, itin naudingas studentams sesijų metu.

Dedamas po slenksčiu namų apsaugai nuo vagių, taip pat tam tikslui tinka labradoritą paprasčiausiai laikyti namuose.

Poveikis kūnui:

Mažina jautrumą šalčiui, reumatą, podagrą, stabilizuoja bazinę rūgščių pusiausvyrą kūne, tvarko stuburą. Ramina apytaką ir širdies ritmą, žemina kraujospūdį. Naudojamas meditacijoms.

comments:

Add comment


Security code
Refresh