KTMC

Peridotas (Olivinas, Chrizolitas)

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:

Cheminė formulė - (Mg, Fe)2SiO4. Spalva – geltonai žalia, alyvos žalumo, žaliai juoda, juodai ruda.  Chrizolitais vadinami geltonesni akmenys, peridotais – žalesni. Kietumas pagal Moso skalę: 6.5-7.  Vienas iš nedaugelio pusbrangių akmenų randamų meteorituose.

 

Raktiniai žodžiai: Apsauga, meilė, klestėjimas, trasformacija, gijimas, gyvybingumas

Zodiako zenklas:

Peridotas yra rugpjūčio mėnesio akmuo bei Svarstyklių ženklo akmuo. Tinkamas dovanoti 16 vestuvių metinėms. Svarstyklėms – zodiako akmuo ir gimimo akmuo, Liūtams – gimimo akmuo. Tinka Žuvims, Šauliams, Dvyniams, Avinams. Siejamas su trečiadieniu.

Kristalo forma: Ortorombinė
Akmens spalva: Geltonai žalia, alyvos žalumo, žaliai juoda, juodai ruda
Radimvietės: JAV, Egipte, Kinijoje, Šri Lankoje bei Pakistane. Geriausios kokybės peridotas išgaunamas Birmoje ir Egipte, daugiausia – Arizonoje. Vienas iš nedaugelio pusbrangių akmenų randamų meteorituose
Ezoterinės savybės:

Pagal senovės veikalus, peridotas -  vienas iš mėgstamiausių Kleopatros akmenų. Skatina iniciatyvą, veiklą, norą mokytis, padeda pačiam sutvarkyti savo gyvenimą, išsilaisvinti iš pykčio, liūdesio, priekaištų sau ir kaltės jausmo. Peridotas dar vadinamas naujos pradžios akmeniu, Pasirūpina verslo ir darbų sėkme. Pritraukia meilę, sėkmę. Gydo nuo mikčiojimo, garantuoja ramų miegą ir ramius sapnus. Peridotas dar vadinamas teisininkų akmeniu, nes padeda laimėti bylas. Saugo šeimininką nuo gaisro ir vagysčių. Peridotas simbolizuoja vedybinę laimę.

Poveikis kūnui:

Peridotas tonizuoja organizmą, gydo nuo nervingumo, lėtina senėjimo proceus. Taip pat peridotas stiprina akis, širdį, plaučius ir kepenis.

comments: