KTMC

Karneolis

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:
Pavadintas pagal lotynišką žodį “caro” – mėsa (raudonos spalvos). Mikrokristalinio kvarco grupės akmuo, SiO2. chalcedono rūšis. Spalva – tamsiai raudona, oranžinio raudonumo, rudai raudona. Kietumas pagal Moso skalę: 6.5-7.
Raktiniai žodžiai: Apsauga, stabilumas, meilė, iškalba, gijimas, drąsa
Zodiako zenklas:

Liepos, rugpjūčio mėnesių gimimo akmuo. Mergelei, Skorpionui – zodiako akmuo ir gimimo akmuo, Liūtui – gimimo akmuo, tinka visiems ženklams. Rekomeduojamas moterims. Siejamas su ketvirtadieniu ir penktadieniu, saule bei ugnies stichija. Senovės egiptiečiai derino karneolį su lazuritu ir turkiu.

Kristalo forma: Trigonalinė
Akmens spalva: Tamsiai raudona, oranžinio raudonumo, rudai raudona
Radimvietės: Brazilijoje, Urugvajuje, Indijoje
Ezoterinės savybės:

Šis akmuo moterims traukia tikrąją pusę, suteikia žaismingumo, seksualumo, gerą nuotaiką. Skatina norą veikti ir padeda lengvai išspręsti sunkias problemas. Stimuliuoja emocinę pusiausvyrą bei išraišką, pažadina snaudžiančius talentus, apsaugo nuo abejojimo, malšina sielvartą ir apatiją, apsaugo nuo pavojų kelionėse. Gerai nešioti išsiblaškiusiems asmenims, nes didina koncentraciją. Daro protą aštresniu. Leidžia susitelkti svarbiausiam tikslui, svarbus darantiems karjerą. Padeda atsikratyti pagiežos, pavydo ir baimės.

Poveikis kūnui:

Karneolis šildo kūną, sužadina medžiagų apytaką, kraujotaką, gerina kraujo kokybę, stimuliuoja virškinimą ir gerina apetitą, pagerina vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimą. Lengvina skausmingas menstruacijas, gerai nėštumo metu. Taip pat naudojamas nevaisingumui bei impotencijai gydyti. Vertinamas gydant žvynelinę, taip pat tiems, kurių odą alergizuoja gyvūnai. Padeda įsisavinti vitaminus, mineralus, maistingas medžiagas. Palengvina astmą, slogą, artritą, reumatą.

Sardas ir sardoniksas

Į karneolį panašus yra sardas, tačiau jis dažniausiai yra kietesnis ir tamsesnis, skirtumas nėra labai didelis, todėl šie pavadinimai kartais naudojami pakaitomis. Sardo spalvos gali kisti nuo rausvai rudos iki oranžinės spalvos, tai taip pat chalcedono atmaina. Sardoniksas – tai dryžuotas sardas su abrikoso ar rudos spalvos juostomis. Gina nuo melo, saugo nuo meilės apžavų, įspėja apie išdavystę ir neištikimybę. Padeda greičiau suaugti kaulams, stabdo kraujavimą.

comments:

Галерея минералов


Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai

Privatumo politika

Informuojame, kad šioje svetainėje statistiniais, rinkodaros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies).  Jei sutinkate, daugiau informacijos apie slapukų naudojimą galite rasti čia.