Binance

Akmenys yra vieni iš tvirčiausių gamtos kūrinių, ir tik su trupučiu priežiūros, jie gali ilgai ir sėkmingai tarnauti. Tačiau nederėtų užmiršti ir to, kad kai kurie mineralai yra žymiai trapesni už kitus, ir geriausiai tai galima patikrinti pagal Moso skalę. Geriausia valyti akmenis po to, kai juos įsigijote, ar su jais gydėtės. Namuose esančius mineralus pakanka kartais nuvalyti drėgnu skudurėliu, papurkšti filtruotu vandeniu, kartais įkrauti ant palangės rytų ar vakarų pusėje. Jei mineralus naudojote kokiems nors tikslams, po to reikėtų juos palaikyti vandenyje (galima jūros arba su druska), taip pat ir palaikyti po tekančiu vandeniu.

Akmenys yra vieni iš tvirčiausių gamtos kūrinių, ir tik su trupučiu priežiūros, jie gali ilgai ir sėkmingai tarnauti. Tačiau nederėtų užmiršti ir to, kad kai kurie mineralai yra žymiai trapesni už kitus, ir geriausiai tai galima patikrinti pagal Moso skalę.

Geriausia valyti akmenis po to, kai juos įsigijote, ar su jais gydėtės. Namuose esančius mineralus pakanka kartais nuvalyti drėgnu skudurėliu, papurkšti filtruotu vandeniu, kartais įkrauti ant palangės rytų ar vakarų pusėje. Jei mineralus naudojote kokiems nors tikslams, po to reikėtų juos palaikyti vandenyje (galima jūros arba su druska), taip pat ir palaikyti po tekančiu vandeniu. Taip darant reikėtų vizualizuoti visą neigiamą energiją dingstant. Būtina tik atsiminti, kad kai kurių akmenų vandenyje laikyti negalima, nes gali ištirpti – tai selenitas (gipso forma). Taip pat natūralūs mineralai turintys kristalus, drūzos yra žymiai jautresnės valymui, nei šlifuoti akmenys. Jei akmenys yra atsparūs, vandenyje juos galima palikti per naktį. Įkrauti mineralus galima tiek saulės, tiek mėnulio šviesoje. Būtina atsiminti, kad intensyvioje šviesoje nerekomenduojama laikyti ametisto, rožinio kvarco, nes dėl to jie blykšta.

Kai kurių akmenų niekada nereikia valyti – tai citrinas ir kianitas. Kalnų krištolas, ametistas ir karneolis valo kitus akmenis, todėl mineralų, esančių šalia jų, dažniausiai valyti nebereikia.

Papuošalų valymas

Papuošalus valyti galima vandens dubenyje, kuriame yra keli lašai indų ploviklio, švelniai su šepetėliu galėsite pašalinti susipaupusius nešvarumus, ypatingai už žiedo akutės, tačiau svarbu yra nesubraižyti paviršiaus. Kai kurie brangakmeniai yra minkštesni (žr. Moso skalę), todėl juos valyti reikia ypatingai atsargiai, negana to, net ir nešioti reikėtų nekasdien ir su tokių akmenų akutėmis turinčiais žiedais nedirbi įprastų buities darbų.

Organinės kilmės brangakmeniai, tokie kaip perlai, koralai, gintaras, turi būti valomi ypatingai atsargiai, nes jie turi poras. Jokiu būdu negalima jų valyti su chemikalais, taip pat reikia stengtis, kad ant jų nepatektų plaukų priežiūros produktų, kvepalų ir kosmetikos. Tokie papuošalai turėtų būti laikomi įsukti į minkštą medžiagą, kad kiti papuošalai jų nesubraižytų. Tas pats gali būti pasakyta ir apie visus papuošalus, nes begulėdami kartu, jie vis tiek gali šiek tiek apsibraižyti ir prarasti blizgesį.

Pas mus galite įsigyti servetėlių sidabrui valyti, nes sidabras kartais nuo nešiotojo kūno, arba tiesiog būdamas padėtas gali oksiduotis, ir tapti tamsus.
 

Komentarai 

 
-2 #1 20.08.2012 18:57
o karneoli reikia pavalyt ar ne, nes cia tik raso, kad jis kitus akmenis valo, o apie ji pati nieko...
 
 
+1 #2 24.08.2012 08:50
Sveiki, turiu auskarus su hematitu, bet jie nuo telefono nusitrynė ir tapo vietomis matiniai. Kaip galima juos nušlifuoti? Dėkoju
 

Mineralų galerija


Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai

Privatumo politika

Informuojame, kad šioje svetainėje statistiniais, rinkodaros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies).  Jei sutinkate, daugiau informacijos apie slapukų naudojimą galite rasti čia.